Diesel

Diesel

Diesel'in 1978'de kurulduğunda, dizel yakıt, fırsatı simgeleyen yeni bir enerji kaynağıydı. Daha yavaş, daha istikrarlı bir yanma, uzun vadeli bir yarışta olabileceğiniz anlamına geliyordu. Dört on yıl sonra, dizel yakıtın bağlamı değişti ama temel anlamı hala yankılanıyor. Bu, Renzo Rosso'nun moda dünyasında alternatif bir yol izlemesine izin veren, denimle döşenmiş bir yol oldu.

Dört on yıl boyunca, Diesel, kışkırtıcı ve toplumsal yorumcu olarak ün kazandı, dünya çapında ödüllü reklam kampanyalarıyla sektöre meydan okuyan ve yeni bir çıta belirleyen yaratıcı ekiplerden oluşan işler üretti. Benzersiz ses tonu açısından öncü olan Diesel'in kampanyaları, düşünmenizi, sorgulamanızı, harekete geçmenizi ve gülümsemenizi sağlamak için status quo'ya karşı bir panzehir olmuştur. Zengin, dinamik ve ironik görsel hikayeler, kültürel tabulara, sosyal haksızlıklara, ırksal, cinsiyet ve cinsel önyargılara ve siyasi saçmalıklara hedef almıştır. Bazı durumlarda, reklamlar öfke, protesto ve boykot çağrılarına neden olmuştur. Tartışmalı riskler ödüller getirmiştir. Diesel'in kampanyaları ve açıklamaları, daha kapsayıcı, genişleyen, hayal gücü yüksek ve nazik bir dünya inşa etmeye yardımcı olmuştur.

Diesel'in hikayesi, iyimserlik, hayal gücü, yenilik, kışkırtıcılık ve en önemlisi eğlence ile dolu bir hikayedir.

“Radikalite, dürüstlük ve iyimserlikle eşanlamlı olan Diesel, geleceği nasıl gördüğümüzü şekillendirmede yardımcı oldu. Benzersiz sesi, onu inkar edilemez bir ikon haline getirdi. Bugün, daha fazla olması gerektiğine inanıyorum, bu kurucu değerleri kutlamak, umut mesajıyla köprüler kurmak için." — Glenn Martens